Checking Domain Information

Press

profile image

Ekotürk TV Her Şeyin Ekonomisi Programı Canlı Yayını (4 Temmuz 2019 - Ekotürk TV)

E-ticaret sitelerinde güvenlik ve sanal ortamdaki tehditlere karşı uygulanan güvenlik önlemlerini Ekotürk TV'de konuştuk. PCI Checklist'in bu sorunlara karşı nasıl bir koruma sağladığını PCI Checklist kurucu ortağı Kıvanç Harputlu aktardı.

Ekotürk TV Her Şeyin Ekonomisi Programı
profile image

PCI Checklist Business HT Live FinTech Programı Canlı Yayını (26 Haziran 2019 - Business HT Live)

Business HT Live'da yayınlanan Fintech programında PCI Checklist kurucu ortakları e-ticaret sitelerinde güvenliği konuştu.

Business HT Live'da Yayınlanan Fintech Programı
profile image

PCI Checklist Bloomberg HT Finansal Teknoloji Programı Canlı Yayını (26 Haziran 2019 - Bloomberg HT)

PCI Checklist kurucu ortakları Kıvanç Harputlu ve Emre Aydın, Bloomberg HT'de yayınlanan Finansal Teknoloji programında Sefer Yüksel'in sorularını cevapladı.

PCI Checklist Bloomberg HT Finansal Teknoloji Programı
profile image

Güvenlik Ona Emanet! (13 Haziran 2019 - Hürriyet)

E-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken en çok korkulan konu tabii ki güvenlik. Dev şirketler yüksek güvenlik önlemi alıyor. Peki ya küçükler ne yapıyor? İşte bu sorunu Türk bir startup olan ‘PCI Checklist’ çözüyor.

Güvenlik Ona Emanet!
profile image

PCI Checklist'in Kurucu Ortağı Kıvanç Harputlu, Workup Demo Day'de Detayları Aktardı! (13 Haziran 2019 - Webrazzi)

Türkiye İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programının 4. dönem mezuniyetinde, PCI Checklist'in kurucu ortağı Kıvanç Harputlu'yla girişim özelinde konuştuk.

PCI Checklist'in kurucu ortağı Kıvanç Harputlu, Workup Demo Day'de detayları aktardı
profile image

PCI Checklist: FinTech alanındaki şirketlerin gerçek zamanlı güvenlik kontrolünü yapan SaaS (6 Mayıs 2019 - egirişim)

İş Bankası’nın hızlandırma programı Workup‘ın 4. dönemine kabul edilen girişimlerden PCI Checklist, bankalar, ödeme sistemcileri ve eticaret firmaları gibi FinTech ekosistemindeki oyuncuların gerçek zamanlı güvenlik denetimlerini ve dijital sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan bir SaaS girişimdir.

PCI Checklist: FinTech alanındaki şirketlerin gerçek zamanlı güvenlik kontrolünü yapan SaaS
profile image

ONLAYER Bilişim Teknolojileri A.Ş. Kuruldu! (19 Nisan 2019)

Türkiye ve Dünya'da PCI-DSS'in uygulanabilirliğini ve firmalarının güvenlik seviyelerini arttırmak için ONLAYER Bilişim Teknolojileri A.Ş. kuruldu. Böylece firmanın amiral gemisi olan PCI Checklist ürünü tüm Dünya'da satışına başladı. Firmanın kurucu ortakları arasında 15 yıllık Fintek odaklı veri merkezi sahibi Cem Karaca, POS cihazları TSM yazılım geliştiricisi Emre Aydın, Fintek sistem altyapıları ve güvenlik çözümü satışları ile bilinen Kıvanç Harputlu ve 20'den fazla ödeme sistemcisi ve POS makinası üreticisine PCI-DSS danışmanlığı veren ve denetimlerinden %100 başarıyla geçen Tunç Yıldırım bulunuyor.

Ürettikleri %100 yerli ve milli yazılım olan PCI Checklist hakkında ise küçük ve orta ölçekli e-ticaret sitelerinin maddi ve teknik yetersizliklerinin büyük bir sorun oluşturduğunun altını çizen ortaklar, "Biz bu konuda, 14 yıllık veri merkezi ve fintek güvenlik tecrübemizle web sitesinde ortaya çıkan sistem açıklarının kapatılması için müşterilere kolay anlaşılır bir bilgi bankası sunuyoruz. Aynı zamanda gerektiğinde sistemlerine bir agent yükleyerek tek tuşla sistemlerinin güvenlik açıklarını anında kapatabilecekleri Auto Fixation ürünümüz de var. Böylece rakiplerimizden farklı olarak müşterinin sistem güvenliğini yüksek teknik bilgi gerektirmeden, kolay anlaşılır ve hızlıca çözebileceği bir yapıda sunuyoruz. Tüm bunlara ek olarak, güvenlik denetimlerini belli zamanlarda değil gerçek zamanlı yapıyoruz. Çünkü bizim için kredi kartı ile işlem yapan yerlerin güvenliği, sürekli denetlenmesi gereken bir öneme sahip." dediler.

profile image

PCI Checklist 3.255 Başvuru Arasından İş Bankası'nın Workup Programına Katılmaya Hak Kazandı! (19 Şubat 2019 - Webrazzi)

Workup Girişimcilik Programı’nın dördüncü dönemi başladı. 2017 yılının Mayıs ayında başlatılan Workup girişimcilik programı, dördüncü döneminde 12 yeni girişim ile yoluna devam ediyor.

Workup girişimcilik programının dördüncü dönemine seçilen 12 girişim